Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
Šī plaukta mobilā versija - gramatas-e.ucoz.lv/pda
Visas sērijas "Brīnumzeme" pasakas vienā failā ŠEIT
Sākums » E-grāmatas » Vēsture

Holokausts Latvijā. I daļa
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
fb2. Skenējot, rediģējot un komentējot šo grāmatu man, protams, nācās to vēlreiz ļoti rūpīgi lasīt (vismaz divas reizes). Šādi pārlasot Ezergaiļa rakstīto, divas galvenās domas pastāvīgi grozījās manā galvā.

Pirmā doma bija par to, ka man nenāk ne prātā apšaubīt Ezergaiļa minētos faktus. «Tīri teorētiski», protams, vajadzētu pieņemt, ka pat viņš varēja kaut kur kļūdīties un kaut ko nosaukt nepareizi. Bet reāli mana uzticēšanās viņa minētajiem faktiem ir praktiski simtprocentīga.

Otrā doma bija par to, ka šo faktu interpretācija Ezergailim ir absolūti – globāli – nepareiza. Visu laiku man prātā nāca «Veinberga definīcija» no tekstiem, kas mums bija pazīstami kā «Mērfija likumi»: «Kvalificēts speciālists – tas ir cilvēks, kurš veiksmīgi izvairās no visām mazām kļūdām, nenovēršami virzoties uz kaut kādiem globāliem maldiem». Tas ir teikts precīzi par Andrievu Ezergaili.

Īsumā Ezergaiļa «globālos maldus» varētu raksturot tā: visās vietās un visās lietās viņš pauž «ebreju paradigmu», t.i. to viedokli, par kādu ebreji gribētu, lai pie tāda turas «nežīdi». (Paši ebreji – ciktāl vispār var runāt par viņu vienotu viedokli – nebūt pie šīs paradigmas neturas, ja viņi runā savā starpā vai ja kaut kādu iemeslu dēļ kļūst atklāti pret ārpasauli – viņi paši labi zina īsto patiesību). Viss Ezergaiļa «dumpīgums» pret šo «ebreju paradigmu» reducējas vienīgi uz to, lai – cik nu iespējams šīs paradigmas ietvaros – attaisnotu latviešus un pārveltu pēc iespējas lielāku vainas daļu uz vāciešiem.

Bet es neturos pie «ebreju paradigmas» un to noraidu. Es negribu arī attaisnot latviešus, nedz arī vāciešus, krievus, žīdus vai vēl kādus citus. Es raugos uz Pasauli «no augšas», tā sacīt, no Dieva pozīcijas, un pētu, ko un kāpēc «tie kukaiņi tur lejā» dara. Žīdu vecu vecais Talmūda dogmāts (kura eksistenci Ezergailis droši vien noliedz) nepielūdzami pauž: «Goji ir lopi cilvēku izskatā». Un es žīdiem pilnīgi piekrītu: Jā, savā vairumā goji ir lopi cilvēku izskatā (ebreji arī). Nacisti esot pauduši viedokli, ka latvieši «ir nepilnvērtīga tauta». Un es nacistiem pilnīgi piekrītu: Jā, latvieši ir nepilnvērtīga tauta (vācieši jau arī, bet tomēr vācieši mazliet pilnvērtīgāki…). Un tā tālāk… Tas tā īsumā, lai iezīmētu to pozīciju, no kuras zemāk tiek komentēti Ezergaiļa teks.
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]