Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
Šī plaukta mobilā versija - gramatas-e.ucoz.lv/pda
Visas sērijas "Brīnumzeme" pasakas vienā failā ŠEIT
Sākums » E-grāmatas » Latviešu

Bendes meitiņa un viņas tēvs
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Šī grāmata ir tapusi ilgi. Ja runājam par apzinātajiem grāmatas tapšanas avotiem, tādi ir trīs.

Pirmais avots ir manā medicīnas specialitātē narkoloģijā ļoti vajadzīgā humanitāri eksistenciālā dimensija. Līdz šim es par to vis¬vairāk biju uzzinājis nekur nereģistrētā mācību iestādē Straupes «Sokrātā skolā». Šajā skolā mācības notika, pastaigājoties parkā, ēdot pusdienas vai izsmēķējot cigareti pēc rīta piecminūtes. Visi bija skolēni, un visi bija skolotāji. Likās dīvaini, ka tāda skola ir tikai Straupē, bet, piemēram, Rīgā Sok¬rāts bija pilnīgi neatzīts.

Otrais avots: vadot treniņgrupas par atkarības tēmu un tajās mēs šo tēmu izstrādājām emocionāli bija vajadzīgi izdales materi¬āli, ko cilvēki varētu paņemt līdzi, lai mājās strādātu ar tiem intelek¬tuāli. Tā pamazām radās raksts pēc raksta, un tie ar laiku izveidoja karkasu grāmatai. Lai saglabātu saikni ar šo grāmatas izcelsmes avotu un tādējādi ar manu profesionālo praksi, grāmatai kā pave¬diens cauri vijas vienas treniņgrupas dinamika un darba metodika. Ja kolēģi pieņems to kā palīgu savā darbā, būs sasniegts viens no šīs grāmatas mērķiem.

Trešais, apzinātais, šīs grāmatas tapšanas avots bija manas psihodramatista «skolas» izglītības nobeigums un nepieciešamība to ritualizēt ar Nobeiguma darbu. Tad iespējams, pirmoreiz dzīvē es izmantoju disciplīnu, kas «nāk no ārpuses», lai piespiestu sevi pabeigt iesākto. Tas prasīja desmitreiz vairāk pūļu, nekā bija plā¬nots sākumā, bet deva arī lielu gandarījumu un pārsteidza: kā kaut kas «represīvs» var būt tik izpalīdzīgs.
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]