Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
Šī plaukta mobilā versija - gramatas-e.ucoz.lv/pda
Visas sērijas "Brīnumzeme" pasakas vienā failā ŠEIT
Sākums » E-grāmatas » Filozofija

Cilvēka sūtība. Par cilvēka lielumu
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
fb2 Johans Gotlībs Fihte (1762—1814) bija vācu klasiskās filozofijas pārstāvis, viens no vācu ideālisma aizsācējiem un Imanuela Kanta sekotājs. Fihte visa cita starpā bija arī ekonomists, viņa tautsaimnieciskā darba «Autarķiskā tirdzniecības valsts» ietekmē izcilais latviešu ekonomists Kārlis Balodis (1864-1931) radīja savu fundamentālo tautsaimniecības darbu “Nākotnes valsts”, kurš zinātniski pierādīja sociālisma iespējamību un to, ka sociālisms ir efektīvāks par kapitālismu, kā arī lika pamatus plānveida ekonomikai un starpnozaru bilances metodei.

“Mana sistēma no sākuma līdz galam ir brīvības jēdziena analīze. Zināšanas sākas tikai ar pašapziņu. Bet pašapziņa ir identa ar brīvību,” saka Fihte.

J. G. Fihtes darbs «Cilvēka sūtība» sarakstīts laikā, kad tradicionālās garīgas vērtības Vācija pieredz dziļu krīzi. Iepriekšējās, uz ārēju piespiešanu un kristīgas reliģijas autoritāti balstītās audzināšanas un ētikas sistēmas strauji zaudē piekritējus. Vācijas sīkpilsoņi un progresīvākie inteliģenti sajūsminājās par franču revolūciju (1789), taču daudziem šī sajūsma mazinās jakobīņu diktatūras un terora priekšā. Fihte nenovēršas no jakobīņiem, bet maina savus uzskatus franču revolūcijas reāliju ietekmē. Līdz ar to «Cilvēka sūtība» atspoguļo centienus attīstīt atsevišķus Kanta atzinumus jaunos vēstures apstākļos. Izdevums paredzēts lasītājiem, kuri veido sev vispusīgu ainu par cilvēka Es problemātiku.
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 Putri  
I must admit that this is one great insight. It suerly gives a company the opportunity to get in on the ground floor and really take part in creating something special and tailored to their needs.

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]