Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
Šī plaukta mobilā versija - gramatas-e.ucoz.lv/pda
Visas sērijas "Brīnumzeme" pasakas vienā failā ŠEIT
Sākums » E-grāmatas » Ārzemju

Tiek meklēts
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Padomju valstī pastāv objektīvi priekšnoteikumi, lai noziedzība konsekventi samazinātos un to varētu pilnīgi iznīdēt, taču līdztekus plašam audzināšanas darbam no­ris bezkompromisa ciņa ar bīstamiem pagātnes palieku izplatītājiem, pret jebkādiem sabiedrībā noteiktās tiesis­kās kārtības pārkāpumiem.

Šis grāmatas pamatā — īstenība. Autors ir aprakstīto notikumu aculiecinieks un līdzdalībnieks. Stāsts «Sistā kārts» pirmo reizi publicēts Ukrainā 1965. gadā, un tā darbība risinās piecdesmito gadu sākumā. Stāstā «Tiek meklēts…» rakstīts par nesenas pagātnes notikumiem. Šis stāsts pirmo reizi izdots 1969. gadā, un tas ieguvis Goda rakstu PSRS Iekšlietu ministrijas un PSRS Rakst­nieku savienības rīkotajā konkursā par labāko literāro darbu, kas veltīts Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem.
stāsti: Sistā kārts . Tiek meklēts
Autors ar viena sava personāžā palīdzību parāda, ka tāds cilvēks, kam nav stingru morālo principu, nonāk nelabojamu noziedznieku pavadā, to ietekmē un var izdarīt noziegumu, par ko nenovēršami jasaņem sods. Grāmatā stāstīts par kriminālās meklēšanas darbi­nieku pašaizliedzīgo un nereti dzīvībai bīstamo darbu noziedznieku atrašanā un atmaskošanā, noziegumu novēršanā, par šo darbinieku profesionālo meistarību un vīrišķību. Taču cilvēks jāvar atgriezties aktīvā darbā ari pēc tam, kad par izdarīto noziegumu izcietis pelnīto sodu. Viens no grāmatas uzdevumiem — parādīt, kā labošanas darbu iestāžu darbinieki palīdz lielākajai daļai notiesāto saraut saites ar noziedzīgo pagātni
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]