Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
Šī plaukta mobilā versija - gramatas-e.ucoz.lv/pda
Visas sērijas "Brīnumzeme" pasakas vienā failā ŠEIT
Sākums » E-grāmatas » Ārzemju

Piezīmes no pagrīdes
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Fjodora Dostojevska garo stāstu “Piezīmes no pagrīdes” (1864) kritiķi mēdz dēvēt par uvertīru viņa grandiozo romānu piecniekam: “Noziegums un sods”, “Idiots”, “Velni”, “Pusaudzis”, “Brāļi Karamazovi”. Stāstā tiek aizsāktas tēmas, noskaņas un problēmas, kuras turpmākajā rakstnieka daiļradē ieņem centrālo vietu.

Romāna galvenais varonis ir četrdesmit gadus vecs izbijis Pēterburgas ierēdnis. Viņš aktīvi nodevies gribas brīvības meklējumiem, klejojot starp sapņiem un īstenību, ideāliem un realitāti. Paša radītajā izolētībā viņš filozofē par cilvēka rīcības motivāciju, slēptākajām dziņām un attieksmi pret tām. Izraušanās no paša radītā apburtā loka un vakariņas ar bijušajiem skolasbiedriem – veiksminiekiem pēkšņi dāvina viņam tikšanos ar meiteni.

Tiešais pretinieks, pret kuru Dostojevskis uzstājās “Piezīmēs no pagrīdes”, ne reizi neminēdams to vārdā, ir Nikolajs Černiševskis – romāna “Ko darīt?” autors. 1860.gadu liberālās idejas un saprātīgā egoisma teorija, pēc kuras cilvēks rīkojas, sava labuma vadīts, ir tas, ko noliedz un kam pretojas Dostojevska pagrīdnieks.
Komentāru kopskaits: 1
0 Spam
1 Syempax  
I personally relaly enjoy urban fantasy right now, which is why I went the way I did with my character. I am also an avid mystery reader and the very first book I ever tried to write was a mystery. It was awful and it was six years before I sat down and tried again. I'm a little intimidated by mystery since I don't think I could write a complicated enough story to be mysterious. I do have a couple of other book ideas floating around my head and hopefully I'll have time to flesh them out one day. Thanks for your encouragement!

Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]