Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
Šī plaukta mobilā versija - gramatas-e.ucoz.lv/pda
Visas sērijas "Brīnumzeme" pasakas vienā failā ŠEIT
Sākums » E-grāmatas » Ārzemju

Larošelas lāsts
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Tanja Kinkele dzimusi 1969. gadā, uzaugusi Banbergā. Ar rakstīšanu nodarbojas kopš desmit gadu vecuma. Viņas stāstiņi un dzejoļi publicēti dažādās antoloģijās. T. Kinkele ir studējusi ģermanistiku, teātra un saskarsmes zinības. Doktora darbu rakstījusi par Liona Feihtvangera vēsturiskajiem romāniem. Par saviem pirmajiem darbiem «Neprāts, kas plosa sirdi» un «Akvitānijas lauvene» T.Kinkele 1992. gadā saņem Bavārijas pavalsts veicināšanas prēmiju.

Šis vēsturiskais romāns ieved lasītāju vienā no aizraujošākajiem periodiem Francijas vēsturē: no Parīzes saloniem, greznām pilīm, dzejnieku un domātāju pasaules līdz Larošelas aplenkumam. Meistarīgi savijot realitāti un fantāziju, Tanja Kinkele radījusi intensīvi piesātinātu un patiesu laikmeta un tajā dzīvojošu cilvēku raksturojumu.

1640. gads. Eiropā plosās trīsdesmitgadu karš, bet Francijas pirmais ministrs, kardināls Rišeljē atrodas varas zenītā. Viņam ir dominējoša ietekme galmā un visā Francijā. Tikai viens cilvēks viņam ir patiešām tuvs: māsasmeita Marija, Egijonas hercogiene. Kad Marija sastopas ar Polu d’Erdmazēnu, viņa tiek konfrontēta gan ar tagadni, gan pagātni. Un pie tam tādējādi, ka draud sabrukt kā viena, tā otra. Kamēr sazvērnieki tīko pēc Rišeljē dzīvības un viņu sāk vajāt pagātnes ēnas, Marija iziet caur šķīstīšanas uguni — līdz brīdim, kad tēvoča dzīvība atrodas viņas rokās. Bet visu notikumu atslēga slēpjas senajos Larošelas notikumos.
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]